نظر سنجی
:::اخبار شورا:::
مشکلات کوی گاله با حضور اعضای شورا و شهردار لار بررسی شد

مشکلات کوی گاله با حضور اعضای شورا و شهردار لار بررسی شد

اعضای یاوران شورای کوی گاله در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورا حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، تاکید بر توجه و رسیدگی به همه محلات ؛ ایجاد دیواره سیل بند و پل روی رودخانه ورودی محله، رسیدگی به بافت فرسوده و املاک قدیمی و آسفالت کوچه ها به منظور تسهیل در عبور و مرور مردم، دفع آبهای سطحی که پیش تر در اثر بارش باران باعث تخریب ملک ساکنین شده است و جمع آوری سگهای ولگرد از مهم ترین درخواست های یاوران شورای کوی گاله بود.
در ادامه شهردار و اعضای شورای شهر لار توضیحات لازم درخصوص اقدامات صورت پذیرفته در سطح شهر و همچنین محله کوی گاله ارائه دادند. در نهایت مقرر شد به منظور تسریع در رفع مشکلات این محله جلسه ای با حضور اعضای شورا و شهردار ، معاونت عمرانی فرماندار، ریاست میراث فرهنگی و گردشگری ، ریاست اداره آبفا لارستان و نمایندگان یاوران شورا برگزار گردد.
 
3 ارديبهشت 1399 - 09:37:04
نامه اعتراض شورای شهر لار  به رئیس سازمان صدا و سیما

نامه اعتراض شورای شهر لار به رئیس سازمان صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار ؛ در پی پخش مسابقه «ایران» در شبکه اول سیما و نسبت دادن زبان مردم «خنج» به واژه جعلی (اچمی) و واکنش جمعی از فعالان فرهنگی اجتماعی و شهروندان به این موضوع؛ شورای اسلامی شهر لار طی نامه به رئیس صدا و سیما خواستار اصلاح و بازنگری به این موضوع شد. متن نامه به شرح زیر است.
 
 بسمه تعالی
 جناب آقای  دکتر علی‌عسگری
 ریاست محترم سازمان صداو سیما
 
با سلام و احترام
    با عرض تبریک عیدباستانی نوروز و آرزوی سلامتی و سربلندی خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ؛ به استحضار می رساند چندی پیش در برنامه ای که در شبکه یک سیما با عنوان "مسابقه ایران" پخش شده است ، از "زبان لارستانی" با عنوان مجعول" گویش َاچُمی" یاد شده است. این اصطلاح که گاه توسط غیر لارستانی ها, دراغلب کشورهای حاشیه ی خلیج فارس به کار می رود و در میان عوام نیز کم و بیش رسوخ کرده است، هیچ پیشینه ی قابل استنادی ندارد و در هیچ سند معتبر و غیر معتبر تاریخی از "زبان لارستانی" به این نام یاد نشده است.
 ضمن اینکه استفاده از یک (فعل اَچُم به معنی می رویم) برای معرفی یک زبان سابقه ندارد.
بر اهل زبان و ادب پوشیده نیست که زبان لارستانی از جمله قدیمی ترین زبان های بازمانده از زبان فارسی میانه ( پهلوی) محسوب می شود و حفظ این میراث معنوی و جلوگیری از تحریف آن وظیفه ی اهل زبان و ادب فارسی است.
باتوجه به اینکه پخش این موضوع از رسانه ملی ،اخیرأ موجی از انتقاد واعتراض در فضای مجازی و اجتماعات مردمی ایجاد کرده است خواهشمند است به نحو صلاحدید دستور فرمایید در اصلاح و بازنگری نسبت به این موضوع در همان برنامه ی صدا و سیما اقدام لازم بعمل آید.
 
سیدعبدالمهدی میرپور
رئیس شورای اسلامی شهر لار
 
 
13 فروردين 1399 - 12:41:17
بازدید شهردار  و اعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی در لارستان

بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی در لارستان

به گزارش روابط عمومی شورا ، روز گذشته قنبرنژاد شهردار لار، مهندس میرپور رئیس و تعدادی ازاعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی  نانو(سطح) مستقردر مرکز رشد واحدهای فناور لارستان بازدید نمودند و در جریان کار و مشکلات موجود قرار گرفتند.
این مجموعه در زمینه تولید انواع نانومواد، نانوسیال و تولید نانو پوشش آنتی باکتریال و... فعالیت دارد که در حال حاضر با استفاده از دانش محققان بومی لارستان برای حل بحران به وجود آمده و رفع نیاز منطقه اقدام به تولید محصولات ضد عفونیِ سطوح، کرده است.
 
28 اسفند 1398 - 11:56:57
بیانیه شورای اسلامی شهر لار درخصوص رعایت مسائل بهداشتی باتوجه به شیوع ویروس کرونا

بیانیه شورای اسلامی شهر لار درخصوص رعایت مسائل بهداشتی باتوجه به شیوع ویروس کرونا

 به گزارش روابط عمومی شورا، با توجه به جهش آمار مبتلایان به کرونا در شهر لار که اینک پس از شیراز دومین شهر استان از حیث تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ است، شورای اسلامی شهر لار طی بیانیه ای کوتاه از مردم خواسته در خانه بمانند.
 
با سلام‌
مردم شریف وفهیم شهرلار
بار دیگر صحنه نمایش و حماسه ای دیگر ،این بار در عرصه ی بهداشت و درمان جامعه را فرا گرفته و ویروس کرونا سلامت مردم عزیز و همیشه در صحنه ما را به مخاطره افکنده است.
 و هر روز هشدار مسئولین از ستاد مقابله با کرونا در کشور، استان و شهرستان در رعایت موازین بهداشتی وعدم خروج از منزل و... به نظر مردم رسانیده می شود. باتوجه به وضعیت خاص شهرستان لارستان و گسترش خطرات ناشی از شیوع این بیماری و اعلام خطر جدی از سوی مسئولین محترم بهداشت ودرمان از عموم مردم عزیز خواهشمندیم به این تذکرات، بیش از پیش توجه نموده و برای مقابله با این بیماری و جهت در امان ماندن و حفظ سلامتی خود و دیگران،به جز درمواقع ضروری، از منزل خارج نشوید.
قطعا  در این  عرصه ی جهادی نیز به لطف حق ودعای حضرت حجت عج  و توجه جدی همگان   به رعایت نکات بهداشتی و توصیه های مسئولین، پیروزی و بهروزی را در آستانه سال نو رقم خواهیم زد.
 
                                                                                           شورای اسلامی شهرلار
 
21 اسفند 1398 - 07:18:50
اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا»

اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا»

درپی احتمال شیوع ویروس کرونا در شهر لار وباتوجه به درخواست های شهروندان برای انعکاس اقدمات پیش گیرانه نهادها و سازمان های شورای اسلامی شهر لار؛ اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا» را برای مردم عزیز تشریح می نماید.
ضمن عرض تشکر و سپاس از پرسنل جهادگر دانشکده علوم پزشکی لارستان به اطلاع  مردم شریف لارستان می رساند مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر لار از دوهفته قبل که اخبار  شیوع ویروس کرونا در کشور منتشر شد با تعداد زیادی از مسئولین دانشکده علوم پزشکی و امنیتی شهرستان درتماس بوده و نگرانی ها و دغدغه های مردم و لزوم اتخاذ تمهیدات لازم و آمادگی جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس و بیماری را مطالبه نموده و هرگونه همکاری و آمادگی را اعلام نموده است.
مجموعه شورا و شهرداری در گام اول، گندزدایی معابر و مراکز پر تردد را در دستور کار قرار داد ولی با توجه به خبر مثبت بودن آزمایش بیمار بستری شده بیمارستان امام رضا(ع) در روز دوشنبه، بار دیگر در جلسات و مکاتبات و تماس ها خواستار توجه ویژه و دقیق تر در این  خصوص  شده است.
 
در مجموع مطالبات مردمی شهرداری و شورای اسلامی شهر لار از مسئولین امر به این شرح است:
۱-  استقرار  چند کمپ در ورودی های شهر با تجهیزات لازم جهت کنترل موارد مشکوک به بیماری توسط تیم پزشکی امدادی و نظامی (به استناد مصوبات جلسه مورخ دهم اسفندماه، محل فرمانداری ویژه لارستان)
۲- تهیه و خرید پمپ های دستی کوله ای جهت ضد عفونی نمودن معابر و محلات و مبلمان شهری توسط شهرداری لار و اعلام آمادگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان برای اجرا و همکاری که مزید تشکر است.
۳- با توجه به موقعیت شهرستان لارستان و شهر لار در مسیر ترانزیتی شیراز- بندرعباس و تردد مسافران نوروزی و اقامت آنها و احتمال شیوع بیماری لذا از دبیر ستاد تسهیلات سفر فرمانداری ویژه لارستان تقاضای لغو خدمات رسانی را دارد تا با نصب بنر در ورودی های شهر و پارک ها  و همچنین فضای مجازی، اطلاع رسانی کامل انجام گیرد.
۴- همکاری و کمک خیرین بزرگوار در تهیه مواد ضد عفونی کننده و بعضی اقلام و تجهیزات بهداشتی جهت کنترل و پیشگیری و توزیع بین مردم عزیز.
۵- درخواست جلسه ویژه شورای اسلامی شهر با ریاست دانشکده علوم پزشکی و گزارش آخرین وضعیت درمانی و برنامه های آتی در حوزه درمان و پیشگیری و کنترل ویروس کرونا.
۶-  توجه بیشتر و جدی مردم شریف و رعایت نکات بهداشت عمومی و فردی در کنترل هر چه زود تر این بیماری.
در پایان از درگاه احدیت، سلامتی و توفیق روز افزون مردم نازنین کشورمان ایران و مردم شریف و عزیز لارستان بزرگ را خواهانیم.
 
14 اسفند 1398 - 08:17:38
پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت دهه مبارک فجر

پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت دهه مبارک فجر

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر، طی پیام مشترکی، فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و یکمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.
در این پیام آمده است:
۱۲بهمن سال ۵۷ روز ورود تاريخي امام راحل به كشور؛ بعد از ۱۵سال دوري و تبعيد يك روز تاريخي در كشور ما محسوب مي شود و اين بازگشت مقدمه اي براي حركت بي سابقه مردم و به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي بود كه در قرون اخير بي سابقه بوده است .
در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ در ايران، انقلاب بزرگ و شكوهمندي به رهبري امام خميني (ره) به وقوع پيوست كه با اعجاز خويش جهانيان را به شگفت واداشت، انقلابي كه به جرأت مي توان گفت مهمترين حركت اسلامي و جنبش انقلابي در تاريخ اسلام و متأثر از فرهنگ عاشورايي سيدالشهدا (ع) در زمان غيبت حضرت ولي عصر (عج) بوده است.
فجرآفرینان روزهای خاطره‌انگیز انقلاب شکوهمند اسلامی، غرورآفرینانی بودند که روحشان به بلندای آسمان‌ها بود و ضمیرشان به استواری کوه که اگر چنین نبود، توحید کلمه و کلمه توحید را امکان تعریف در مختصات آن روزگار طاغوت‌زده نبود. این سبک و سیاق اندیشه که از سرچشمه زلال بارگاه ربوبی و ربانی نشات گرفته، متاثر است از تعالیم اصیل و پاک اسلام ناب محمدی(ص) که در عصر حاضر هنوز بسان چشمه‌ای جوشان، به شست‌وشوی وجدان انسان‌ها می‌پردازد.
ملت عزيز ما به خوبي درك مي كنند كه هرقدر فشار دشمنان خارجي بيشتر شود حضور در صحنه ضروري تر مي شود؛ به همین دلیل به حول و قوه الهي مراسم جشن انقلاب امسال پرشورتر و باشكوه تر از هرسال برگزار خواهد شد.
اینجانبان ضمن گرامیداشت و تبریک این ایام مبارک به همه فجر آفرینان به ویژه رهبر معظم انقلاب، خانواده های معظم شهداء و ایثارگران، تمامی خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی، شهروندان لارستانی و کارکنان پرتلاش شهرداری لار؛ از مردم همیشه در صحنه و شهید پرور دعوت به عمل می آید تا یکبار دیگر در سال (رونق تولید) با نقش آفرینی مجدد و تجدید پیمان دوباره با آرمانهای انقلاب و نظام اسلامی در راهپیمایی یوم ا... ۲۲ بهمن شرکت نمایند.
محمدرضا قنبرنژاد – شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
18 بهمن 1398 - 07:46:03
کاهش عوارض به مناسبت  دهه مبارک فجر تصویب شد

کاهش عوارض به مناسبت دهه مبارک فجر تصویب شد

به گزارش روابط عمومی شورا؛ باتوجه به پیشنهاد شهرداری لار مبنی بر کاهش عوارض پروانه های ساختمانی در دهه مبارک فجر، موضوع در دویست و چهارمین جلسه شورا مطرح و با کاهش عوارض معادل ۲۰ درصد در ماه های "بهمن و اسفند"، و ۱۵ درصد در ماه "فروردین" به مناسبت دهه مبارک فجر به تصویب شورای اسلامی شهر لار رسید.
 
29 دي 1398 - 12:15:28
بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد

بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد

با تصویب شورای اسلامی شهر لار بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد.
در دویست و ششمین جلسه شورا ؛ در راستای بزرگداشت یاد و نام سردار ملی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با پیشنهاد شهرداری لار و تصویب شورای اسلامی شهر لار؛ ورودی شهر از سمت جهرم تا حدفاصل میدان امام رضا (ع) به نام این شهید سعید مزین می شود.
17 دي 1398 - 07:18:29
اعضای شورای شهر لار با فرماندار لارستان دیدار کردند

اعضای شورای شهر لار با فرماندار لارستان دیدار کردند

اعضای شورای اسلامی شهر لار به منظور طرح برخی مسائل شهر و شهرستان با فرماندار ویژه لارستان دیدار و همفکری کردند.
در این نشست که روز شنبه هفتم دی ماه در محل دفتر فرماندار ویژه لارستان صورت گرفت، مهندس میرپور رییس شورا در خصوص پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری لار همچون خیابان معلم، پارک بانوان، پاک نسترن، پارک سرداران و پیگیری برای مجموعه 38 هکتاری شهر لار و پایانه مسافربری به ارائه گزارش پرداخت.
میرپور با تأکید بر توجه ویژه شورا به محلات شهر لار به‌ویژه در شهر قدیم، از «پیگیری جدی» برای اجرای حداقل یک پروژه در هر محله خبر داد و افزود: بهبود وضعیت مبلمان شهری در میادین و معابر اصلی و توجه ویژه به شهرک ها به‌ویژه شهرک بوستان و شهرک امام خمینی (ره)  از کارهای مهم این شورا و شهرداری لار بوده است.
وی به دیگر کارهای عمرانی در شهر و همچنین توجه به جداره سازی برخی رودخانه ها اشاره کرد و در خصوص وضعیت آبهای سطحی شهر تصریح کرد: با توجه به شرایط برخی معابر و رودخانه ها، نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد، که برای رفع آن مکاتباتی با فرمانداری و ستاد مدیریت بحران داشته ایم که امیدواریم پیگیری و رسیدگی شود.
موضوع بافت فرسوده و لزوم همت همگانی برای احیای آن، بخش دیگری از سخنان رییس شورای شهر لار بود؛ او در این خصوص گفت: با توجه به وسعت زیاد شهر و بافت فرسوده و تاریخی آن، نیاز به اقدامات ویژه و همت همه دستگاه هاست.
اعضای شورای شهر نیز پس از سخنان رییس، مطالب و موضوعاتی مطرح کردند؛ پیگیری راه اندازی فاز 2 کارخانه سیمان لارستان به منظور اشتغال‌زایی بسیاری از جوانان، و لزوم حضور مستمر رؤسای ادارات در جلسات شورا مهم ترین مسائلی بود که اعضا در حضور آقای حسنی مطرح کردند.
در پایان جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری آنان، خواستار تشکیل جلسه در محل شورا شد؛ به همین منظور مقرر شد به زودی در اولین نشست رسمی شورا مورد بررسی قرار گیرد.
 
10 دي 1398 - 13:23:20
پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار

پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار

محمّدرضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی این شهر، در پیام مشترکی، پنجم جمادی الاولی سالروز میلاد با سعادت پرستار دشت کربلا حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفتند.
 در این پیام آمده است:
روز پنجم جمادی الاولی در هر سال، روز مبارکی است؛ میلاد با سعادت اسوه صبر و پایداری، حضرت زینب علیهاالسلام که «روز پرستار» نام گرفته است. در این روز، بانویی پا به عرصه وجود نهاد که آموزگار ایثار و فداکاری بود. او بزرگ پرستاری است که در سال های گوناگون حیات خود، از پنج امام بزرگوار، پرستاری کرده است. نام زینب، این پرستار جاودان همیشه تاریخ، همیشه بر تارک زمان می درخشد و همگان را به یاد صبر، مقاومت و ایثار می اندازد.
تاریخ انقلاب اسلامی نیز شاهد جان فشانی و از خود گذشتگی های پرستاران رشیدی است که وظیفه امداد رزمندگان غیور میهن اسلامی را به عهده داشتند .بعضی از این بزرگواران نیز، شربت شیرین شهادت نوشیدند و برگ زرّینی در صفحه خدمات پرافتخار این قشر زحمتکش به جا نهادند...
 
10 دي 1398 - 09:41:33
حضور رئیس پلیس راهور لارستان در جلسه شورا

حضور رئیس پلیس راهور لارستان در جلسه شورا

عصر دوشنبه اعضای شورا میزبان سرگرد نوربخش رئیس جدید راهنمایی رانندگی لارستان بودند.
به گزارش روابط عمومی شورا، سید عبدالمهدی میرپور رئیس شورای شهر ضمن خوشامدگویی به ایشان و تقدیر از تلاشهای پلیس راهور در برقراری نظم و امنیت ترافیکی و روان سازی رفت و آمد مردم در شهر ؛ در خصوص بلوار پاسداران و کند گذر آن که با وجود پارک ماشین در مسیر باعث ایجاد ترافیک می شوند، مسائل ترافیکی میدان امام خمینی (ره) ، جریمه رانندگان که در سطح شهر که در برخی نقاط کور رانندگان باعث نارضایتی اجتماعی می باشد مطالبی مطرح نمود.
وی با اشاره به «دیوارکشی نامناسب اداره راهنمایی و رانندگی» که از لحاظ منظر شهری و خطرآفرینی ایراد دارد، تصریح کرد: باتوجه به خطرات و حوادثی که در نقاط مهم شهر از جمله بلوار فرهنگ و بلوار سید عبدالحسین لاری وجود دارد نصب دوربین های کنترل سرعت ضروری به نظر می رسد.
در ادامه اعضای شورا ضمن خوشامدگویی به رئیس پلیس راهور و آرزوی موفقیت و سلامتی برای کارکنان آن؛ در خصوص معضلات ترافیکی در نقاط خاص شهر بویژه خیابان مدرس ، میدان امام و میدان آب مطالبی بیان نمودند.
عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای شهرستان نیز خواستار پیگیری برای جابجایی ساختمان پلیس راهور  به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم لارستان و شهرهای همجوار شد و افزود : نیاز است محیطی که در شان نیروهای پرتلاش این نهاد و شهروندان باشد در نظر گرفته شود. وی همچنین برای هرگونه همکاری شوای شهرستان در این زمینه را و دیگر موارد اساسی اعلام آمادگی کرد.
 
27 آذر 1398 - 11:25:48
بازدید شهردار و اعضای شورا از پایگاه های مقاومت بسیج

بازدید شهردار و اعضای شورا از پایگاه های مقاومت بسیج

مدیران شهری لار با هدف ترغیب و تشویق جوانان و نوجوانان، بازدید از پایگاه های مقاومت بسیج را در دستور کار خود قرار داده اند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، به همین منظور محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان، خلیل نامدار، رحیم بیژنی و عشرت جهاندیده اعضای شورای اسلامی شهر لار با حضور در پایگاه مقاومت شهید عبدالصمد فانی و شهید عبدالرضا خوشه چین با فرماندهی و اعضا این دو پایگاه دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت های فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی این دلاورمردان قرار گرفتند.
در این بازدید رییس شورای اسلامی شهر لار گفت: اکثر کشور های جهان از حرکت نیروهای بسیج در زمینه های مختلف حیرت زده هستند.
سید عبدالمهدی میرپور با اشاره به اینکه بسیج در بحث اردوی جهادی نقش اول را ایفا می کند، گفت: مجموعه شهرداری و شورا آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با این نیروهای ارزشی اعلام می کند.
رییس شورای اسلامی شهر لار با بیان اینکه بسیج در زمینه فرهنگی کارنامه درخشانی دارد، گفت: گروه سرود مصباح الهدی که اجراهای زیبا و بیادماندنی این گروه بارها از رسانه ملی پخش شده، ثمره تلاش بسیجیان پایگاه مقاومت شهید فانی است که با اثرات ارزشمند و کسب مقام های کشوری و استانی برای شهر و شهرستان  افتخارآفرین شده اند.
وی با بیان اینکه بسیج مظهر تمام خوبی هاست، گفت: اگر در تمام امور حتی در سطح کلان کشور روحیه بسیجی داشته باشیم، کارها به خوبی انجام خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهر لار به حضور بسیجیان در اردوهای جهادی اشاره کرد و افزود: این نیروهای خدوم بی هیچ چشم داشتی با هدف رفع مشکلات در مناطق محروم حضور پیدا می کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر لار، بسیجیان را عامل ثبات و افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس، در مسائل امنیتی و صدها مسائل دیگر این نیروهای بسیج هستند که در کنار دیگر نیروهای نظامی و انتظامی از ارزشهای نظام، مقتدرانه دفاع کرده اند.
بازدید از نمایشگاه توانمندی ها و دستاورد بسیجیان، تقدیر از اعضا پایگاه مقاومت از دیگر برنامه های مدیران شهری لار بود.
این بازدید به طور مستمر از دیگر پایگاهها ادامه خواهد داشت.
 
 
 
 
 
18 آذر 1398 - 14:26:58
پيام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی ‌شهر لار به مناسبت روز دانشجو

پيام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی ‌شهر لار به مناسبت روز دانشجو

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر به مناسبت شانزدهم آذر ماه و روز دانشجو پيام تبريكي صادر كردند. متن پيام بدين شرح است:
شانزدهم آذر ماه كه از راه مي رسد براي جامعه دانشگاهي ايراني، يادآور آغازي پرشكوه و مقتدرانه از حضور هوشمندانه و اثر بخش دانشگاهيان در رويدادهاي حماسي و ماندگار كشور است.
دانشجويان به مثابه وجدان بيدار، خردمند، پرسشگر و سرشار از ايمان به شمار مي روند كه به عنوان مغز متفكر جامعه مي توانند جامعه را به مسير پيشرفت و تعالي رهنمون سازند. آنها مي توانند با ايجاد زيرساخت هاي لازم، حضور پررنگ تر ايران عزيز را در عرصه هاي مختلف علمي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي رقم بزنند.
اينجانبان فرارسيدن 16 آذر و روز دانشجو را به همه دانشجويان كشور به ويژه دانشجويان خطه عالم خیز  لارستان بزرگ تبريك عرض نموده و اميدواریم كه همگي در كنار هم بتوانيم نقشه راه ايران عزيز را به سوي سعادت، آزادي و سربلندي سوق دهيم.
محمدرضا قنبرنژاد - شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور - رییس شورای اسلامی شهر لار
 
17 آذر 1398 - 09:23:58
برنامه های کمیسیون فرهنگی و بانوان شورای اسلامی شهر لار، به مناسبت هفته بسیج

برنامه های کمیسیون فرهنگی و بانوان شورای اسلامی شهر لار، به مناسبت هفته بسیج

دوشنبه چهارم آذرماه ، همزمان با هفته  بسیج و به همت پایگاه مقاومت خواهران رهروان ولایت و با همکاری حوزه مقاومت بسیج خواهران الزهرا(س) و پایگاه مقاومت شهید مختار و کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر لار، ویژه برنامه ی «یادواره شهدای زن با عنوان «فرشته های غریب»، در حسینیه فاطمه الزهرا(س) لار برگزار شد.
در این مراسم که با حضور خانواده معظم شهدا، خواهران بسیجی و رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر لار برگزار شد برنامه های مختلفی از جمله پخش کلیپ، اجرای گروه سرود سراج از پايگاه شهيد خوشه چين، بیان خاطراتی از زنان رزمنده ۸سال دفاع مقدس و سخنرانی و خاطره گویی برادر رزمنده حمید مقیمی از یادگاران دفاع مقدس اجرا شد.
همچنین به همین مناسبت و همزمان با سالروز شهادت شهیدان عبدالمحمدطالعی، بسیجیان پایگاه مقاومت خواهران رهروان ولایت به همراه جهاندیده رئیس کمسیون بانوان شورای اسلامی شهرلار عصرروزجمعه هشتم آذرماه به دیدارخانواده شهیدطالعی رفتند.
در این دیدار صمیمی، خواهران این پایگاه ختم  قرآن کریم جهت شادی روح مطهر شهیدطالعی هدیه و درمنزل این شهید دعای سمات قرائت شد.
این طرح ،باعنوان طرح "سرای نور" توسط سایر بسیجیان پایگاههای مقاومت شهرلار نیز انجام شد.
 
 
9 آذر 1398 - 15:11:56
حضور اعضای دفتر ویژه نظام مهندسی ساختمان لارستان در جلسه شورا

حضور اعضای دفتر ویژه نظام مهندسی ساختمان لارستان در جلسه شورا

رییس و چند تن از کارشناسان دفتر ویژه نظام مهندسی ساختمان در لارستان، دوشنبه 4 آذر مهمان نشست علنی شورای اسلامی شهر لار بودند.
مهندس میرپور رییس شورا ضمن خوشامدگویی به مهمانان، نظام مهندسی را مهمترین سازمان فنی  در عرصه ساخت و ساز دانست و بر لزوم تعامل سازنده شهرداری و این سازمان تأکید کرد.
وی با اشاره به ساخت و سازهای شهری به‌ویژه در شهرک‌ها، حضور مهندسان خبره‌ی نظام مهندسی در کنار این پروژه‌ها و نظارت فنی دقیق را مهم برشمرد و گفت: رعایت نشدن برخی ضوابط شهرسازی و مسائل فنی در ساختمان‌ها، یکی از مشکلات و دل‌نگرانی‌های مردم خصوصاً در شهرک‌هاست.
اعضای شورای شهر لار نیز در این جلسه، با بیان اینکه جامعه متخصص و مهندسین شهرسازی و عمران در بررسی نقاط ضعف و قوت پروژه‌های شهری نقش اساسی دارند؛ تاکید کردند: در حوزه مسائل شهری و عمرانی به‌ویژه موضوع بافت فرسوده و تاریخی شهر، نیاز به جلسات هم‌اندیشی و تشکیل اتاق فکر در شورا و شهرداری است که در این خصوص، نظام مهندسی می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.
این اعضا همچنین بر اهمیت کار مهندسان ساختمان و سازمان نظام مهندسی و لزوم نظارت بر ساخت و سازها در همه مراحل تأکید کردند.
مهندس رضایی رییس دفتر ویژه نظام مهندسی در این نشست مشترک با تشکر از اعضای شورا و شهردار لار برای برگزاری این جلسه، در خصوص وضعیت نظام مهندسی و خدمات مختلف این نهاد در سطح شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.
وی لزوم توجه به کار تخصصی در ساخت بناها و آگاه نمودن مردم از موضوعات فنی را مورد تأکید قرار داد و از همکاری شهرداری و شورای شهر در ساخت ساختمان جدید نظام مهندسی تشکر کرد.
موضوع تعامل و مشارکت مهندسین در سطح شهر، توجه به جامعه مهندسان برای ورود به مباحث مهم شهری، ارائه خدمات الکترونیک به‌ویژه در خصوص ارسال نقشه‌ها به شهرداری‌ها به منظور پایین آوردن هزینه رفت و آمد و صرفه‌جویی در وقت، و درخواست از شورا برای تشکیل تیم تخصصی مشاوران در حوزه مدیریت شهری، بخش دیگری از صحبت‌های رییس دفتر نظام مهندسی ساختمان لارستان بود.
تاکید بر رعایت ضوابط قانونی  وانتخاب ناظران واجد شرایط در پروژه های خیرساز شهرستان، موضوع دیگری بود که در مباحث مشترک شورا و نظام مهندسی ساختمان مطرح شد.
 
 
 
6 آذر 1398 - 11:05:50
نشست مشترک شورای اسلامی شهر لار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خور

نشست مشترک شورای اسلامی شهر لار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خور

 اولین جلسه آذرماه شورای شهر لار ، با حضور شهردار و اعضای شورای شهر خور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورا ، دوم آذر ماه یکصد و نود و سومین جلسه شورا با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خور در خصوص مسائل مشترک و مهم شهری در صحن شورای اسلامی شهر لار برگزار شد.
مهندس میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار ضمن خوش آمدگویی به مهمانان جلسه، بر لزوم اقدامات مشترک در مدیریت شهری به منظور خدمات رسانی بهتر به مردم دو شهر تاکید کرد و افزود: روان سازی رفت و آمدها در 30 متری مسجدالنبی و فرمانداری، ایجاد فضای سبز و مبلمان شهری مناسب در مسیرهای مشترک، پی گیری برای ادامه مسیر ۴۰ متری بهداشت و تعامل در موضوع مهم «پسماند شهری» موارد اساسی است که دو شورا و شهرداری باید اقدام کنند.
در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر لار درخصوص مشارکت در تعیین تکلیف وضعیت رودخانه «ندا» ، تبادل تجربیات شوراها و شهرداری‌ها، سرمایه گذاری در امور زیربنایی مشترک، پیگیری مسائل مهم فرهنگی و همچنین اختصاص زمین برای ساخت کشتارگاه صنعتی استاندارد به منظور ارائه خدمات به مردم لار، خور و لطیفی مطالبی بیان کردند.
حلیمی شهردار خور نیزضمن تشکر از دعوت رئیس و اعضای شورا، اتحاد و همبستگی شوراها و شهرداری‌ها را ارزشمند دانست. موضوع بهسازی کانال ندا و لزوم لایروبی آن با توجه به وجود امکانات محدود شهرداریها و همکاری در این زمینه، توجه به فضاهای شهری، اتصال میدان نبوت و درخواست از رئیس شورای شهرستان برای پیگیری از اداره کل راه و شهرسازی ،  درخواست پیگیری واگذاری زمین از اداره راه و شهرسازی به سرمایه گذار به منظور زیباسازی ورودی های شهر، لزوم استفاده از تجربیات متخصصین در موارد فرهنگی اجتماعی و ایجاد گلخانه زینتی بین شهرهای لار و خور دیگر مطالبی بود که شهردار خور بیان کرد مطرح نمود.
 اعضای شورای شهر خور نیز ضمن تشکر از برگزاری این جلسه ، بر پیگیری مطالبات مربوط به آسفالت و مسیرهای مورد نظر تاکید کردند و تلاش بیشتر برای پیشرفت دو شهر لار و خور و خدمات رسانی شایسته به مردم را ضروری دانستند.
 
4 آذر 1398 - 11:28:17
به مناسبت هفته سلامت زنان ؛ جلسه ی آموزشی،بهداشتی  سلامت بانوان اجرا شد

به مناسبت هفته سلامت زنان ؛ جلسه ی آموزشی،بهداشتی سلامت بانوان اجرا شد

به مناسبت هفته سلامت زنان ؛ جلسه ی آموزشی،بهداشتی  سلامت بانوان درمسجدشیخ عظیما اجرا شد
این برنامه در تاریخ ۱۵آبانماه۹۸ از طرف کمسیون فرهنگی و کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار با همکاری دانشکده علوم پزشکی لارستان  با حضور جمعی از بانوان در کانون فرهنگی بانوان مسجد شیخ عظیما واقع درکوی گاله اجراشد، مریم فزونی، رزاقیان ، الهام مطهرنیا وعصمت زمانی نیزحضورداشتند،
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ میرزایی یکی ازکارشناسان دانشکده علوم پزشکی، مطالبی درمورد بیماری خاموش پوکی استخوان، تغذیه سالم ،ورزش وفعالیتهای بدنی، تغذیه صحیح، نقش مهم کلسیم، ویتامینها و پروتئین درجلوگیری ازپوکی استخوان در سنین مختلف، ارائه کرد.
همچنین عشرت جهاندیده مسئول کمیسیون فرهنگی و بانوان شورا؛ درمورد راههای مقابله با افسردگی و پیری زودرس، فراهم کردن زمینه ایجادنشاط، شادمانی، آرامش و خلق محیطی مفرح برای خود و دیگران و چگونگی مقابله باخشم، کینه، نفرت، حُب وبغض و... نیزمطالبی را بیان نمود و در پایان برنامه،به سئوالات آنان پاسخ داده شد
این برنامه که با هماهنگی طاهری مسئول کانون فرهنگی این مسجد انجام گرفت  از ساعت   ۴تا۵:۳۰ عصر ادامه داشت.
 
18 آبان 1398 - 10:05:19
رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان مهمان جلسه شورای شهر

رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان مهمان جلسه شورای شهر

محمدحسن طیبی رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان در جلسه شورا حضور یافت.
عصر روز دوشنبه بیست و نهم مهرماه؛ اعضای شورای اسلامی شهر لار در هفته تربیت بدنی و ورزش میزبان رئیس اداره ورزش و جوانان بودند.
در این دیدار که به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش و در صحن شورای اسلامی شهر لار برگزار شد، ابتدا مهندس میرپور رئیس شورا با خوشامدگویی به آقای طیبی و تبریک به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، از برگزاری برنامه ها و پی گیری در اتمام پروژه های در حال اجرای اداره ورزش بویژه چمن مصنوعی مجتمع ورزشی شهید دانشیار تقدیر کرد.
رئیس اداره ورزش شهرستان نیز با تشکر از دعوت اعضای شورا ، از حمایت شورا و شهرداری از ورزشکاران و هیئت های ورزشی تشکر کرد. میزبانی مسابقات استانی و کشوری و برگزاری برنامه مختلف ورزشی، حضور تیم های ورزشی در سطح استان و کشور و درخواست حمایت و تحت پوشش قراردادن این تیم ها از سوی شهرداری ها، بخش اول صحبت های طیبی بود.
 
1 آبان 1398 - 08:15:05
حضور اعضای یاوران شورای محله کهویه در جلسه شورا

حضور اعضای یاوران شورای محله کهویه در جلسه شورا

عصر روزدوشنبه بیست و نهم مهرماه اعضای شورای شهر لار میزبان یاوران شورای محله کهویه بودند.
مهندس میرپور رئیس شورا ضمن خوشامد گویی به مهمانان هدف از حضور اعضای یاوران شورا را بررسی مسائل و درخواستهای آنان در محله کهویه مطرح کرد.
در ادامه اعضای یاوران شورا با آرزوی سلامتی و موفقیت برای اعضای شورا و مجموعه شهرداری ، از رئیس و اعضای شورا درخواست بازید از محل نمودند.  درخواست درخصوص پروژه های عمرانی قبلی، ساخت پارک سرداران و کندی کار، لایروبی رودخانه ها، موضوع اختصاص زمین در دارالرحمه و آسفالت برخی کوچه ها مهمترین مسائل مطرح شده در نشست با یاوران  شورا در محله کهویه بود، که مقرر شد موضوعات مورد بررسی قرار گیرد و تا رسیدن به نتیجه پیگیری شود.
 
1 آبان 1398 - 08:13:23
مدیران شهری لار از فرماندهان لارستانی دوران دفاع مقدس تجلیل کردند

مدیران شهری لار از فرماندهان لارستانی دوران دفاع مقدس تجلیل کردند

شهرداری و شورای اسلامی شهر لار در مراسمی از فرماندهان لارستانی دوران دفاع مقدس تجلیل کردند.
در این مراسم که در محل شورای اسلامی شهر لار و با حضور شهردار، رییس و اعضای شورا برگزار شد، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار گفت: فرهنگ ایثار، شهادت، شهامت و شجاعت از جمله ویژگی هایی است که دفاع مقدس را از دیگر جنگ های دنیا متمایز می کند.
رییس شورای اسلامی شهر لار با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که "این جنگ نعمتی بود برای کشور" گفت: این جنگ گنجی بود که توانمندی تمام عیار مردان ایرانی را در سطح جهان مشخص کرد و امروز افتخار آن را  داریم که در جمع رزمندگان هستیم.
میرپور خطاب به یادگاران هشت سال دفاع مقدس گفت: شما سرمایه های ارزشمندی برای کشور و نظام هستید و با ایده ها و نوآوری هایی که در زمان جنگ داشته اید باعث شده تا امروز تاکتیک های آن زمان در دانشگاه‌های برتر جهان تدریس شود.
سید عبدالمهدی میرپور گفت: اگر شما رزمندگان در کنار نسل جوان حضور نداشته باشید و ایده ها و تجربیات را در اختیار این نسل قرار ندهید، مسلماً قطار انقلاب به سمت جلو پیش نخواهد رفت.
در این مراسم، شهردار و همچنین دیگر اعضای شورای اسلامی شهر لار هم در سخنانی از دلاورمردی و مجاهدت رزمندگان اسلام یاد کردند.
در ادامه رزمندگان حاضر در این مراسم ضمن بیان خاطراتی از هشت سال حماسه و ایثار، از مسولین خواستار آن شدند تا با معرفی و تشریح هرچه بهتر دفاع مقدس، آن را در بین نسل جوان زنده و پویا نگه دارند.
این مراسم به یادماندنی با تقدیم لوح و هدیه ای به رسم یادبود به یادگاران هشت سال دفاع مقدس خاتمه یافت.
 
8 مهر 1398 - 12:08:31