نظر سنجی
:::اخبار شورا:::
مدیران شهری لار از فرماندهان لارستانی دوران دفاع مقدس تجلیل کردند

مدیران شهری لار از فرماندهان لارستانی دوران دفاع مقدس تجلیل کردند

شهرداری و شورای اسلامی شهر لار در مراسمی از فرماندهان لارستانی دوران دفاع مقدس تجلیل کردند.
در این مراسم که در محل شورای اسلامی شهر لار و با حضور شهردار، رییس و اعضای شورا برگزار شد، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار گفت: فرهنگ ایثار، شهادت، شهامت و شجاعت از جمله ویژگی هایی است که دفاع مقدس را از دیگر جنگ های دنیا متمایز می کند.
رییس شورای اسلامی شهر لار با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که "این جنگ نعمتی بود برای کشور" گفت: این جنگ گنجی بود که توانمندی تمام عیار مردان ایرانی را در سطح جهان مشخص کرد و امروز افتخار آن را  داریم که در جمع رزمندگان هستیم.
میرپور خطاب به یادگاران هشت سال دفاع مقدس گفت: شما سرمایه های ارزشمندی برای کشور و نظام هستید و با ایده ها و نوآوری هایی که در زمان جنگ داشته اید باعث شده تا امروز تاکتیک های آن زمان در دانشگاه‌های برتر جهان تدریس شود.
سید عبدالمهدی میرپور گفت: اگر شما رزمندگان در کنار نسل جوان حضور نداشته باشید و ایده ها و تجربیات را در اختیار این نسل قرار ندهید، مسلماً قطار انقلاب به سمت جلو پیش نخواهد رفت.
در این مراسم، شهردار و همچنین دیگر اعضای شورای اسلامی شهر لار هم در سخنانی از دلاورمردی و مجاهدت رزمندگان اسلام یاد کردند.
در ادامه رزمندگان حاضر در این مراسم ضمن بیان خاطراتی از هشت سال حماسه و ایثار، از مسولین خواستار آن شدند تا با معرفی و تشریح هرچه بهتر دفاع مقدس، آن را در بین نسل جوان زنده و پویا نگه دارند.
این مراسم به یادماندنی با تقدیم لوح و هدیه ای به رسم یادبود به یادگاران هشت سال دفاع مقدس خاتمه یافت.
 
8 مهر 1398 - 12:08:31
مسئولین کمسیونهای شورای اسلامی شهرلار انتخاب شدند

مسئولین کمسیونهای شورای اسلامی شهرلار انتخاب شدند

در جلسه دوشنبه یکم مهر ماه مسئولین کمسیونهای شورای اسلامی شهرلار انتخاب شدند
اعضای شورای اسلامی شهرلار برای انتخاب مسئولین کمسیونهای تخصصی شورا در سال سوم رأی گیری کردند و مسئولین کمیسیونها به شرح زیر انتخاب شدند:
 
سیدعبدالمهدی میرپور مسئول کمسیون عمران
خلیل نامدار مسئول کمسیون حقوقی
عبدالله محبی مسئول کمسیون سرمایه گذاری
عشرت جهاندیده مسئول کمسیون فرهنگی ورزشی وکمیته بانوان وخانواده
 
2 مهر 1398 - 08:25:22
پیگیری های شورای اسلامی شهر لار درخصوص ارتقاء منطقه لارستان

پیگیری های شورای اسلامی شهر لار درخصوص ارتقاء منطقه لارستان

در پی درخواست ها و مراجعات مکرر مردم شهر لار و حضور اقشار مختلف در جلسات شورا، در زمینه ارتقای بخش ها و کل منطقه لارستان، شورای شهر لار طی پیامی مواردی را به اطلاع مردم و موکلان خود می رساند.
 
بسمه تعالی
مردم شریف شهر لار
 با سلام و احترام
   ضمن عرض تسلیت ایام غمبار و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) شورای اسلامی شهر لار در راستای رسالت اصلی خود که همانا انتقال مطالبات و پیگیری خواسته های قانونی و بحق مردمی در چارچوب قانون و مقررات می باشد، درخصوص درخواست اخیر مردم شریف و معتمدین و شورای محلات و حضور مکرر معتمدین محلی در صحن شورا مبنی بر پیگیری جدی موضوع ارتقاء مرکز شهرستان و به تبع آن ارتقاء مجموعه شهرستان به استحضار مردم شریف می رساند این شورا همواره علاوه بر طرح موضوع در جلسات متعدد مراتب را از طریق مسئولین شهرستان ، استان و کشور دنبال نموده و در آخرین جلسه با حضور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و معتمدین نسبت به بررسی و رایزنی و انعکاس خواسته به مسئولین مرکز اقدام نموده است. و امیدواریم پیگیری هایی که قطعاً از مجاری و ابزار قانونی خواهد بود ما را در راستای تحقق کلام گهربار و معنی دار ولی امر مسلمین امام خامنه ای یعنی «لارستان بزرگ» برساند.
ضمناً متن مکاتبه با وزیر محترم کشور به شرح ذیل به اطلاع مردم شریف لارستان می رساند.
 
 
21 شهريور 1398 - 10:29:55
اعضای شورای اسلامی شهر لار هیئت رئیسه سال سوم شورا را انتخاب کردند

اعضای شورای اسلامی شهر لار هیئت رئیسه سال سوم شورا را انتخاب کردند

اعضای شورای اسلامی شهر لار  چهارشنبه ششم شهریورماه در جلسه رسمی شورا که با حضور علیپور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان  در محل شورا برگزار شد ؛ هیئت رئیسه سال سوم شورا را انتخاب کردند.
به گزارش روابط عمومی شورا، طی رای گیری صورت پذیرفته ، مهندس سیدعبدالمهدی میرپور به سمت رئیس، اشکان عسکری به سمت نائب رئیس و رحیم بیژنی به سمت سخنگو انتخاب شدند.
 
7 شهريور 1398 - 06:09:00
صورت جامع درآمد و هزینه شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ شهرداری لار تصویب شد

صورت جامع درآمد و هزینه شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ شهرداری لار تصویب شد

صورت جامع درآمد و هزینه شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ شهرداری لار تصویب شد
صورت جامع درآمد و هزینه شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ شهرداری لار، به استناد مصوبه ۱۲۸ مورخ ۹۸/۰۴/۰۱ در جلسه شماره یکصد و پنجاه و نه مورخ یازدهم خردادماه شورای اسلامی شهر لار و موضوع ماده ۷۱ قانون شهرداری ها، صورت جامع درامد و هزینه شهرداری مربوط به شش ماهه دوم سال ۹۷ تصویب شد.
 
 
29 تير 1398 - 10:37:14
دیدار شهردار و اعضای شورا به مناسبت هفته قوه قضائیه

دیدار شهردار و اعضای شورا به مناسبت هفته قوه قضائیه

شهردار لار دردیدار با دادستان لارستان؛
تعامل مجموعه شهرداری و شورا در تمام بخش‌ها با مجموعه دادگستری مثال زدنی است
 
همزمان با هفته قوه قضاییه، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه رحیم بیژنی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر لار با دادستان لارستان دیدار کردند.
 به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این دیدار محمدرضا قنبرنژاد شهردار لارضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه تعامل مجموعه شهرداری و شورا را در تمام بخش‌ها با مجموعه دادگستری مثال زدنی دانست و افزود: شهرداری و دادگستری به عنوان دو ارگان مهم برای جامعه، تمام همت خود را برای حل و فصل معضلات در هر زمینه ای برای این شهر انجام خواهند داد .
 وی تصریح کرد : دستگاه قضاء در جامعه از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار است و این مجموعه موجب ایجاد آرامش و آسایش در جامعه می‌شود .
شهردارلار نقش دادگستری را در ایجاد امنیت پایدار نقشی اساسی دانسته و افزود: امنیتی که به حمدلله در شهرستان شاهد وجود آن هستیم مرهون زحمات دادستان، رئیس دادگستری و کارکنان خدوم دستگاه قضایی می باشد.
در ادامه این دیدار بیژنی رئیس شورای اسلامی شهر لار ضمن تبریک گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران حضرت امام خمینی(ره) و همچین تقدیر از کار طاقت فرسا و پرمسئولیت و حساس این حوزه، گفت: مسئولیتی که امروز  شما در امر قضاوت بر عهده دارید برای همه قابل تحسین است . هر وقت به مجموعه دادگاه وارد می شویم با دیدن مشکلات مردم آن موقع سختی کار مشخص می شود که شما در مسند پر مسئولیتی قرار دارید  و دغدغه و استرس را مدیریت می کنید.
 وی امید مردم را در بحث قضاوت بعد از خدا به دست قضات دانست و افزود: شهروندانی که با دل نگرانی و استرس هایی که مراجعه می‌کنند پس از احقاق حق، بار مشکلات آنها کمتر شده و آرامشی به خانواده آنها برگشت داده اید.پس مردم باید به پاس این تلاش ها و زحمات شبانه روزی شما ، تشکر و قدردانی کنند و ما به عنوان نماینده مردم، زحمات شما را پاس می داریم.
رحیم بیژنی  آمادگی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر را به جهت همکاری با مجموعه دادگستری اعلام کرد.
در ادامه ابوذر رنجبر دادستان عمومی انقلاب اسلامی لارستان کار قضایی را به مراتب سخت تر و مهمتر از دیگر مشاغل دانست و گفت:  این کار از نظر جسمی و روحی واقعاً جزء مشاغل سخت محسوب می شود.
دادستان لارستان با بیان اینکه رسیدگی به امور مردم در این شرایط مهم  اقتصادی و اجتماعی جامعه بسیار دشوار است، گفت: همکاران ما در دستگاه قضا با برخورد خوب با ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی و صحه صدر، درکمترین زمان و با بهترین کیفیت مسائل و مشکلات مردم را حل و فصل می کنند.
 وی دربحث مسائل و مشکلات شهر و شهرداری و اختیارات آن افزود: وظایف و خدمات شهرداری لار بر هیچ کس پوشیده نیست و مجموعه دادگستری نیزسعی کرده است همکاری لازم در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی را رعایت کند.
همچنین عشرت جهاندیده مسئول کمسیون بانوان وخانوده درشورای شهر نیز ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدای هفتم تیرگفت :
انتخاب دونیروی جوانِ دلسوز ومتعهد در رأس امورقضایی این شهرستان نشان ازاعتماد مسئولین استانی وکشوری ما، به توانمندی وتخصص جوانان است که امیدواریم این امر، درسایر ادارات شهرستان نیز به مرور،شاهدباشیم.
در پایان این جلسه  مدیران شهری از واحدهای مجموعه دادگستری بازدید کردند.
 
 
 
9 تير 1398 - 12:02:11
تجمع تعدادی از معتمدین وشهروندان مطالبه گر،درشورای شهرلار

تجمع تعدادی از معتمدین وشهروندان مطالبه گر،درشورای شهرلار

سوم تیرماه تعدادی ازمعتمدین و شهروندان با حضور در جلسه شورا خواستار پیگیری مسائل شهر و شهرستان شدند.
جمعی از معتمدین و شهروندان چندمین بار دردفترشورای اسلامی شهر لارتجمع کردند وازنمایندگان خود خواستار پیگیری دراخذ مطالبات مردمی درموضوعات و مسائل کلان شهر، ازفرماندار، نماینده ی مجلس ، امام جمعه و مسئولین رده های بالاتر، اقدامات عملی ومجدانه ای داشته باشند.
نبود جاده ایمن و مناسب و تصادفات پی در پی در جاده های لار و جهرم ، و لار بندرعباس - پیگیری مطالبات مردم در رابطه با ارتقاء لارستان بزرگ و توابع با هم - پیگیری کردن نتایج جلسات برگزار شده در دفتر فرماندار، نماینده و امام جمعه اهم درخواست میهمانان این جلسه بود.
در پایان رئیس شورا نیزخلاصه ای از اقدامات انجام گرفته دراین موارد و مراجعات،مکاتبات و صورتجلسات مربوطه را  گزارش و حدوداختیارات شورا را برای آنان توضیح داد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6 تير 1398 - 08:46:23
جشنواره طراحی فضای شهری و زیرساخت های گردشگری در لارستان برگزار می شود

جشنواره طراحی فضای شهری و زیرساخت های گردشگری در لارستان برگزار می شود

اولین نشست تخصصی جشنواره طراحی فضای شهری و زیرساخت های گردشگری با حضور قنبرنژاد شهردار لار، میرپور رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر، شریفی معاونت عمرانی، زارع معاونت فرهنگی اجتماعی، علوی مدیر روابط عمومی شهرداری، مهندس رضایی رییس دفتر ویژه نمایندگی منطقه لارستان و زمانی کارشناس آن مجموعه، در محل دفتر کار شهردار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این نشست محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: جشنواره طراحی فضای شهری و زیرساخت های گردشگری در لارستان برگزار می شود که هدف شهرداری از اجرای این جشنواره داشتن شهری زیبا و پویاست.
شهردار لار افزود: باید این برنامه ها با همکاری و مشارکت انجام شود تا بتوانیم شهری شایسته مردم لار بسازیم.
وی گفت: برای تحقق این امر از پتانسیل مهندسین شهرستان استفاده خواهیم کرد و در زمینه های شهرسازی، تاسیسات، معماری، مبلمان شهری و ... با ایده نو و جذاب راهکارهایی برای شهرمان ارائه خواهیم نمود.
سید مهدی میرپور رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لار هم در این جلسه گفت: در زمینه مبلمان شهری و زیباسازی شهر، فضای شهری نکاتی است که میتوان از آن در راستای نشاط اجتماعی بهره برد.
رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لار با بیان اینکه در چند سال اخیر شاهد تغییرات قابل توجهی در شهر از سوی شهرداری هستیم، گفت: اما از آنجایی که ظرفیت و توان جامعه مهندسی از قابیلت خوبی برخوردار است، برگزاری این جشنواره در دستور کار شهرداری و شورا قرار گرفته است.
سید مهدی میرپور با اشاره به اینکه مسلماً خیلی از مکان ها در سطح شهر از قابلیت خوبی برای اجرایی شدن این ایده ها برخوردار است، گفت: مهندسین با تیز بینی خاصی که در اختیار دارند ایده و طرح های زیبا و متنوعی را جهت تحول شهر ارائه خواهند نمود.
وی تصریح کرد: طراحی المان های خاص شهری و راههای توسعه گردشگری و جاذبه آن، از جمله موضوعات این همایش خواهد بود.
نواز شریفی معاونت عمرانی شهردار نیز ضمن تقدیر و تشکر از تشکیل جلسه و ارتباط نزدیک شهرداری و نظام مهندسی تداوم این ارتباط خوب را خواستار شد و گفت: امیدواریم با همکاری و تعامل، این همایش مهم و ارزشی را اجرایی کرده و نتایج خوبی حاصل شود.
محسن زارع معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری هم لزوم برگزاری این جشنواره را در گام نخست مطالعه و بررسی  دانست و گفت: نحوه شکل گیری، نحوه طراحی فراخوان، داوری و مشارکت عمومی شهروندان در طراحی فضای شهری به عنوان اولویت اول جشنواره در دستور کار قرار گرفته است.
در ادامه مهندس رضایی رییس دفتر ویژه نمایندگی منطقه لارستان و زمانی کارشناس آن مجموعه پیرامون برگزاری هر چه بهتر این جشنواره سخنانی ایراد نمودند.
 
6 تير 1398 - 08:44:19
پیام تبریک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت هفته قوه قضاییه

پیام تبریک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت هفته قوه قضاییه

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و رحیم بیژنی رئیس شورای اسلامی این شهر در پیامی هفته قوه قضائیه را به مسوولان و دست‌اندرکاران این حوزه تبریک گفتند.
 در این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سعی و مجاهدت در جهت حفظ بیت المال و احقاق حقوق مظلومان و بسط و گسترش حق و عدالت خدمت و تلاشی بسیار نیکو، ارزشمند و الهی است که نشان از ذات و صفات حضرت باریتعالی دارد، چرا که ایزد منان خود بزرگترین دادگر و عدلگستر و عادل مطلق است.
قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از قانون اساسی و سرلوحه قرار دادن رهنمودها ومنویات مقام معظم رهبری به عنوان رکن اساسی نظام، مسوولیت خطیر و حساسی را در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشیدن به عدالت عهده‌دار است.
شهید بهشتی و یارانش با نثار خون پاک خویش، اسلام و انقلاب اسلامی را بیمه کردند و پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مستحکم و با شهادت شان مسیر روشنی فرا روی دوستداران و شیفتگان انقلاب گشودند.
هفته قوه قضائیه و گرامیداشت حادثه هفتم تیر فرصت مغتنمی برای یادآوری جنایات و خیانتهای منافقین کوردل، به نمایش گذاشتن دستاوردهای انقلاب، تکریم مقام شهیدان بزرگوار انقلاب اسلامی و محکوم کردن توطئه‌های استکبار جهانی علیه مردم انقلابی و آگاه ایران اسلامی است.
اینجانبان ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن  از یاران امام (ره) هفته قوه قضائیه را به همه خدمتگذاران و مسئولین قضائی، قضات، دادیاران، دادرسان، کارکنان وخدمتگذاران این قوه درشهرستان لارستان تبریک عرض نموده از تعامل، همکاری و هماهنگی مجموعه دادگستری با دستگاه امنیتی در سطح شهرستان که موجب کاهش چشمگیر جرائم گردیده  قدردانی می نماییم.
امید داریم در انجام خدمت مقدس و پیاده نمودن عدالت با استعانت از انوار نورانی قران کریم در سایه رهبری مقام عظمای ولایت موفق و کوشا باشید.
 
                      محمدرضا قنبرنژاد – شهردار لار - رحیم بیژنی – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
4 تير 1398 - 08:41:36
19 اردیبهشت ماه ؛ سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به لارستان گرامی باد

19 اردیبهشت ماه ؛ سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به لارستان گرامی باد

منطقه‌ی لارستان در صد و اندی سال پیش به همت این مرد بزرگ و کمک مردم این منطقه - مردم شهرها و عشایر - یک حرکت اسلامی بسیار پرماجرائی را در تاریخ ما ثبت کردند. اگر ارزیابی ما در باره‌ی ملتها تابع این است که مقدار آگاهی آنها را بسنجیم، مقدار عزم و اراده‌ی ملی آنها را بسنجیم، روشن‌بینی و شجاعت آنها در اقدام را بسنجیم - اگر این وسیله‌ی سنجش قدر و قیمت جمعیتها و ملتهاست - باید بگوئیم مردم لار و منطقه‌ی لارستانِ بزرگ، به حسب این مقیاسها و معیارها جزو برجسته‌ترین مردم کشورِ پهناور ما هستند. آن روزی که مسئله‌ی آزادیخواهی و مبارزه‌ی با استبداد در کمتر نقطه‌ای از کشور مطرح بود، در این منطقه به برکت روحانیتِ این مجتهد بزرگ و آگاه، مسئله‌ی مبارزه با استبداد برای مردم مطرح شد. آن روزی که مقاومت در مقابل اشغالگران خارجی برای بسیاری از ملتهای منطقه‌ی ما و ملت خود ما چندان معنای روشنی نداشت، مردم منطقه‌ی لارستان به رهبری این سید بزرگوار در برابر اشغال انگلیس ایستادند؛ در مقابل زورگوئی انگلیسها جان خودشان را کف دست قرار دادند. مرحوم آیةاللَّه آ سید عبدالحسین لاری در نامه‌ای که به فرزند خودش مینویسد، مینویسد فشارها زیاد است، اما من تا آخرین قطره‌ی خون خودم ایستاده‌ام. وقتی رهبر اینجور است، وقتی پیشوای مردم اینجور صادقانه می‌ایستد، به طور طبیعی عزم و اراده‌ی ملی در جهت درست به کار میافتد و ملتها را هدایت میکند. بعد از آن بزرگوار هم فرزند او، مرحوم آیةاللَّه آ سید عبدالمحمد - که شخصیت برجسته‌ی روحانی است - هم مبارزاتی را انجام دادند.
 
بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در لارستان در سال 1387
 
 
19 اردیبهشت ماه ؛ سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به لارستان گرامی باد
 
19 ارديبهشت 1398 - 08:27:34
از مقام والای معلم تجلیل شد

از مقام والای معلم تجلیل شد

به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لار؛ همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم، از مقام والای تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت در لارستان تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، به همین مناسبت در اقدامی جالب و خاطره انگیز که از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر لار با همکاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برنامه ریزی شده بود، حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی خرم امام جمعه لارستان، شریفی معاون شهردار، مقیمی رییس شوای اسلامی شهرستان، بیژنی رییس شورای اسلامی شهر لار و تنی چند از اعضای شورا، جاهدی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه، پیروز بخشدار مرکزی، مدیریت، معاونین و کادر مدیریتی آموزش و پرورش و تنی چند از مسولین شهرستان، با حضور در مدارس و با اهدا شاخه گل به معلمان و کادر آموزشی از مقام والا و ارزشمند معلم، تجلیل کردند.
 
11 ارديبهشت 1398 - 11:55:43
حضور روسای ادارات و دستگاه های اجرایی در شورا

حضور روسای ادارات و دستگاه های اجرایی در شورا

تعدادی از روسای ادارات و دستگاه های اجرایی روز شوراها را به اعضا و کارکنان شورا تبریک گفتند.
دهم اردیبهشت روسای ادارات بهزیستی، مرکز آموزش عالی لارستان و فرودگاه بین المللی حضرت آیت الله آیت اللهی لارستان به همراه کادر اداری خود به مناسبت نهم اردیبهشت روز ملی شوراها در شورای شهر حضور یافتند.
بال افکن رئیس اداره بهزیستی با تبریک روز شوراها و همچنین امید به موفقیت بیشتر در خدمت به مردم شریف لار توضیحاتی درخصوص عملکرد اداره بهزیستی در سال 97 ارائه داد.
اعضای شورا نیز از کارهای ارائه شده کارکنان بهزیستی ؛ علی الخصوص خدمات مرکز اورژانس خدمات اجتماعی قدردانی نمودند.
دکتر طاهری رئیس مجتمع آموزش عالی لارستان نیز به همراه همکاران خود با حضور در شورا و ضمن تبریک به اعضای شورا گزارشی از فعالیتهای این مرکز از جمله ایجاد آزمایشگاه تخصصی و حمایت از فارغ التحصیلان و لزوم حمایت در اشتغال جوانان توضیحات اجمالی ارائه داد که مورد تحسین و قدردانی اعضای شورا قرار گرفت.
در ادامه این دیدارها، صولتی مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان به همراه جمعی از همکاران در شورا حضور یافتند و روز ملی شوراها را به اعضا و کارکنان تبریک گفت.
همچنین روئینا معاون فرودگاه گزارش کاملی از عملکرد سال 97 از جمله تامین نیرو و خودروهای کف ساز فرودگاهی، تامین کتگوری 7 ، افتتاح ترمینال شماره 2، پیشرذفت 90 درصدی پروژه بهسازی ایرون محل پارک هواپیما، آغاز عملیات اجرایی دیوار حفاظتی، تکمیل محوطه سازی ترمینا 2، عقد قرارداد با شرکت سامان جهت ارائه خدمات هندلینگ با ورود تجهیزات چنده ده میلیاردی ، آماده سازی کارگو ترمینال و افتتاح آن در آینده نزدیک و انجام پروژه بهسازی ساختمان های اداری و محوطه فرودگاهی ارائه داد.
بیژنی رئیس شورا به نمایندگی از اعضا شورا از حضور مدیرکل و همراهان وی تقدیر کرد و با تاکید بر استفاده از پتانسیل های فرودگاه در حوزه سرمایه گذاری ، حمایت شورا در این زمینه اعلام را نمود.
مقیمی رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان، به نمایندگی از اعضای شورای شهرستان و همچنین شوراهای شهر ها و بخش های منطقه از خدمات و فعالیت های مدیرکل، معاونین، روسای ادارات و کلیه پرسنل پرتلاش فرودگاه لارستان تمجید کرد.
پیش از نیز رئیس اداره گمرک و دانشگاه علمی کاربردی به همراه جمعی از کارکنان با اعضای شورا دیدار و روز شوراها را تبریک گفتند.  
 
 
11 ارديبهشت 1398 - 09:37:59
روز ملی شوراها گرامی باد

روز ملی شوراها گرامی باد

پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله نیز می‌فرماید:
 
«هیچ قومی مشورت نکردند جز آنکه به بهترین امور هدایت یافتند«
 
روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار ضمن تبریک این روز به جامعه بزرگ شوراهای اسلامی استان، شهرستان، شهر و روستاهای میهن اسلامیمان ایران ،آرزوی موفقیت و بهروزی کلیه تلاشگران و خدمتگزاران صدیق جمهوری اسلامی در خدمت رسانی به مردم شریف کشورمان را دارد.
 
9 ارديبهشت 1398 - 11:44:08
پیام مدیران شهری لار به مناسبت عید باستانی نوروز

پیام مدیران شهری لار به مناسبت عید باستانی نوروز

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، رحیم بیژنی رییس شورای شهر و عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان، در آستانه عید باستانی نوروز پیام مشترکی صادر نمودند. در این پیام آمده است:
به نام نخستین بی آغاز
نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد
عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد
نوروز موسم بهار طبیعت است و روایتگر آداب و سنت های دیرینه ماست.
بسیار خرسندیم که در این ایام تجدید پیمان کنیم با شهیدانی که رفتند تا ما بتوانیم هر ساله به رسم دیرین، نوروز را گرامی بداریم و در شهری امن و آباد زندگی کنیم.
در سالی که گذشت شاهد مشارکت مردم شریف لار در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بودیم. امیدواریم در آستانه سال جدید نیز شاهد شکوفایی و پیشرفت شهرمان در همه عرصه ها باشیم.
این وعده ماست در آغاز سال نو با شما مردم و با خدایی که در این نزدیکی است تا شهر لار جایی باشد که شهروندانش، حال خوب زندگی در شهر را با تمام وجود لمس کنند. ما بر آنیم که همچنان دست در دست مردم برای توسعه شهرمان تلاش نماییم و این تلاش ها در راستای دست یابی به اهداف و چشم اندازهای جدیدی از کار و خدمت باشد.
ضمن آرزوی سالی آکنده از موقعیت های درخشان برای همشهریان گرانقدر، امیدواریم که به یاری ایزد منان در سال نو با ایده های جدید و برنامه های مدون گام های بلندی را در راستای عمران و آبادانی شهرمان برداریم.
 از دگرگون کننده قلب ها و دیدگان، تحول شایسته حالاتمان را به نیکوترین حال مسئلت داریم.
 
محمدرضا قنبرنژاد - شهردار لار
رحیم بیژنی - رئیس شورای اسلامی شهر لار
عبدالرحیم مقیمی - رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان
 
1 فروردين 1398 - 07:59:54
پدر گردشگری ایران به لارستان می آید

پدر گردشگری ایران به لارستان می آید

دکتر مرتضی طالع ماسوله ؛ پدر گردشگری ایران به لارستان می آید.
دکتر مرتضی طالع ماسوله از دانش‌آموختگان دکترای مدیریت توسعه با گرایش روابط بین الملل از دانشگاه ژنو سوییس و از بنیانگذاران سازمان ایرانگردی و جهانگردی و یکی از بنیان گذاران سازمان میراث فرهنگی کشور است که به دعوت شورای اسلامی شهر لار و شورای اسلامی شهرستان لارستان به لار سفر خواهد کرد.
 طالع ماسوله، دارای سابقه ای طولانی در امر پژوهش و مدیریت های گوناگون در سطح ملی است. وی سمت هایی چون: مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون دفتر تدوین استانداردهای فنی و نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری و مسئول خانه‌های گردشگری کشور و تدریس در دانشگاه‌های معتبر کشور را در کارنامه کاری خود دارد.
باتوجه به سفر دکتر ماسوله به لارستان کارگاه  آموزشی با موضوع «راهکارهای بررسی توسعه گردشگری در لارستان» روز دوشنبه 28 آبانماه در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر لار برگزار می گردد.
از دیگر برنامه های دکتر طالع ماسوله در لار بازدید از اماکن تاریخی ؛ جلسه با سرمایه گذاران با موضوع اقتصاد گردشگری در منطقه کهن لارستان و  سفر به بخش اوز خواهد بود.
 
 
27 آبان 1397 - 10:05:45
روسای کمیسیونهای پنج گانه شورا انتخاب شدند

روسای کمیسیونهای پنج گانه شورا انتخاب شدند

اعضای شورای شهر لار در نود و نهمین جلسه خود؛ روسای کمیسیونهای شورا را انتخاب نمودند.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر لار، ابتدای این جلسه رحیم بیژنی رئیس شورا در مورد کمیسیونهای مختلف شورا و لزوم استفاده از نظر کارشناسان و متخصصین امر به منظور فعال تر شدن آن تاکید نمود.
در ادامه با رای گیری صورت پذیرفته توسط اعضا؛ عشرت جهاندیده بعنوان مسئول کمسیون بانوان وخانواده ، مهندس سیدعبدالمهدی میرپور بعنوان مسئول کمسیون عمران ، مهندس عبداله محبی بعنوان مسئول کمسیون سرمایه گذاری، اشکان عسکری بعنوان کمسیون فرهنگی ـ اجتماعی و خلیل نامدار بعنوان مسئول کمسیون حقوقی شورا برای سال دوم انتخاب شدند.
 
13 شهريور 1397 - 07:38:40
انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر لار برای سال دوم برگزار شد

انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر لار برای سال دوم برگزار شد

اعضای شورای شهر لار برای سال دوم هیئت رئیسه خود را انتخاب کردند.
طی جلسه ای که با حضور علیپور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان و علمدار کارشناس امور شوراها در محل شورا برگزار شد اعضا شورا با رای گیری مخفی رحیم بیژنی را به سمت رئیس ، مهندس سیدعبدالمهدی میرپور به سمت نائب رئیس و اشکان عسکری به سمت سخنگو به عنوان هیئت رئیسه شورا انتخاب نمودند.
همچنین عشرت جهاندیده به عنوان منشی جلسات شورا انتخاب شدند.
 
6 شهريور 1397 - 09:11:47
اعضای اتاق اصناف لارستان در صحن شورای شهر لار حضور یافتند

اعضای اتاق اصناف لارستان در صحن شورای شهر لار حضور یافتند

اعضای اتاق اصناف لارستان به مناسبت روز شهرداران و دهیاران در صحن شورای شهر لار حضور یافتند.
 ابتدا محمدرضا نراقی رییس اتاق اصناف ضمن تقدیر و تشکر از شهردار و اعضای شورای شهر، روز «شهرداری و دهیاری» را تبریک گفت و اظهار داشت: با توجه به اینکه اصناف ارتباط نزدیک و مستقیم با مردم دارند، این اتاق می تواند به عنوان پل ارتباطی بین اصناف و شهرداری باشد و در زمینه های مختلف شهری همچون پسماند و فضای سبز می تواند همکاری کند.
قدسی نایب رییس اتاق اصناف نیز ضمن تشکر از حضور اعضای شورا در محل اتاق، تأکید کرد: نیاز بود که ساختمان این نهاد در شأن و منزلت مردم ساخته شود.
در ادامه محبی رییس شورا به مهمانان خیرمقدم گفت و ضمن تقدیر از فعالیت های آنان، بیان کرد: با توجه به اینکه شهرقدیم مرکز تجارت و اقتصاد شهر بوده و هست، باید نسبت به توسعه هرچه بیشتر آن اقدام کنیم.
 
17 تير 1397 - 10:55:35
طرح بزرگ گردشگری شهر لار با حضور روسای ادارات و کارشناسان بررسی شد

طرح بزرگ گردشگری شهر لار با حضور روسای ادارات و کارشناسان بررسی شد

روز شنبه نهم تیرماه اعضای شورای اسلامی شهر لار میزبان جمعی از روسای ادارات شهر لار بودند.
در جلسه ای که به منظور بررسی طرح بزرگ فرهنگی گردشگری اقتصادی 38 هکتاری ورودی شهر لار برگزار شد، اعضای شورا، شهردار و معاون شهرداری لار، مدیران ادارات صنعت معدن و تجارت، جهادکشاورزی، توزیع برق، آبفا ، مرکز رشد و فناوری ، امور آب و مشاور طرح در سالن جلسات شورای شه گرد هم آمدند.
در این نشست محبی رئیس شورای اسلامی شهر لار با تاکید بر لزوم ایجاد این مکان گردشگری در ورودی شهر لار؛ هدف دعوت از روسای ادارات در نظرسنجی و ارائه نقطه نظرات در طرح موجود را حائز عنوان کرد. وی اجرای این طرح اقتصادی، فرهنگی و گردشگری در زمینی به مساحت 38 هکتار را به منظور رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی و همچنین ایجاد اشتغال در منطقه و بهبود وضعیت ورودی شهر لار مهم برشمرد.
در ادامه مهندس محمد فروتن مشاور طرح ضمن ارائه طراحی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: استفاده از فضای موجود در زمین 38 هکتاری و توجه به ابعاد مختلف فرهنگی ورزشی ، ایجاد فضاهای اقامتی کوتاه مدت و میان مدت ، توجه به مقوله گردشگری و تلاش دولت در این زمینه به منظور ورود بخش خصوصی درخصوص کاربریهای که قابلیت ایجاد فضاهای تفریحی اقامتی و توسعه گردشگری و همچنین سرمایه گذاری دارند از ابعاد اصلی این طرح مهم دانست.
تهیه برنامه زمان بندی در اجرای پروژه و هدایت سرمایه گذاران در این طرح از دیگر نکاتی بود که مهندس مشاور طرح در جمع اعضای شورا و روسای ادارات بیان کرد.
پس از صحبتهای اعضای شورا درخصوص طرح پیشنهادی و لزوم بررسی بیشتر جزئیات طراحی ، روسا و مدیران حاضر در جلسه درحوزه های تخصصی خود به بیان پیشنهادها و نظرات خود پرداخته و نیاز به اقدامات شهرداری در ارائه طرح جامع، لزوم توجه ویژه به معضلات کمبود آب و ایجاد پوشش گیاهان بومی و ایجاد جاذبه برای مردم و مسافران را مورد تاکید قرار دارند.
 
10 تير 1397 - 08:40:30
بازدید شهردار و اعضای شورا از بیمارستان امام رضا (ع) لار

بازدید شهردار و اعضای شورا از بیمارستان امام رضا (ع) لار

در پی دعوت رسمی رییس بیمارستان امام رضا (ع) برای حضور در صحن شورای اسلامی شهر لار و پیگیری و تبادل نظر در مورد مسائل و مشکلات بیمارستان و همچنین نحوه ادامه فعالیت بناهای خیّرساز درمانی، روز سه شنبه ۲۹ خردادماه اعضای شورای شهر همراه با منصور اسماعیلی مدیر عامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی، معاونان دانشکده علوم پزشکی و رییس بیمارستان امام رضا با حضور در محل احداث ساختمان درمانگاه جدید بیمارستان، از نزدیک فعالیت‌های در حال پیگیری را مشاهده نمودند.
توضیحات ارائه شده توسط آقای اسماعیلی در خصوص ورود بنیاد نیک اندیشان هاشمی طی سالهای اخیر در احداث واحدهای بهداشتی درمانی و تجهیزات بیمارستانی و تخصصی، حاکی از همت و تلاش بی وقفه نیک اندیشان شهرستان در عرصه خدمت رسانی به مردم منطقه بوده است.
این درمانگاه که در ضلع غربی ساختمان بیمارستان امام رضا (ع) در حال تکمیل است، بسیار زیبا طراحی شده و تجهیزات بیمارستانی در نظر گرفته شده برای آن نیز مدرن می باشد که جا دارد از همت والای بنیاد نیک اندیشان و دست اندرکاران هنرمند، متعهد و مؤمن آن و همچنین تیم قوی و باانگیزه دانشکده علوم پزشکی لارستان و بیمارستان امام رضا قدردانی نمود که با سرعت و دقت و عزمی جزم برای به سرانجام رساندن درمانگاه تلاش می کنند و امید است مردم و مسئولین هم قدردان این خدمات عالی باشند.
بازدید از قسمت های مختلف این درمانگاه از جمله داروخانه شبانه روزی، رادیولوژی و دیگر بخش های درمانی و خدماتی، بیش از یک ساعت به طول انجامید که در پایان رییس و اعضای شورای شهر از خدمات ارزنده اسماعیلی مدیر عامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی، خیرین و همچنین رییس و معاونان دانشکده علوم پزشکی لارستان و بیمارستان تقدیر کرده و از درگاه پروردگار برای همه دست اندرکاران توفیق روزافزون مسئلت کردند.
31 خرداد 1397 - 06:43:16