نظر سنجی

کد مطلب : 2401
بازدید از مطلب: 455
لایروبی رودخانه های فصلی شهر لار در حال اجراست


لایروبی رودخانه های فصلی شهر لار در حال اجراست
 محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: در راستای ساماندهی رودخانه های فصلی، لایروبی رودخانه های فصلی این شهر در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمدرضا قنبرنژاد افزود: بدنبال بارندگیهای فصلی و جریان سیل و خطر آبگرفتگی واحدهای مسکونی ناشی از طغیان رودخانه ها، طرح لایروبی رودخانه های شهر لار اجرایی شده است.
شهردار لار گفت: در اجرای این طرح در روزهای گذشته تعداد زیادی از مسیل رودخانه های شهر رفع انسداد موضعی ناشی از درختان و بوته های خودرو و همچنین با استفاده ازدستگاهها و تجهیزات مکانیکی، اصلاح و لایروبی شده است و این کار همچنان در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.
قنبرنژاد اجرای این طرح را در جهت کاهش خسارات ناشی از طغیان رودخانه ها بسیار موثر دانست و گفت: با اجرای این عملیات علاوه بر زیبایی بستر رودخانه، خطر آبگرفتگی ها برطرف شده و از حوادث احتمالی در مواجهه با سیلاب و طغیان رودخانه نیز جلوگیری خواهد شد.
شهردار لار رودخانه را به عنوان مجراي آب يا زهكش يك حوضه آبريز تعريف کرد و افزود: نقشي كه يك رودخانه ايفا مي‌كند اين است كه آب سطحي را هدايت مي‌كند و در اختيار انسان قرار مي‌دهد. وی تصریح کرد: نقش ديگر رودخانه تغذيه سفره ‌هاي زيرزميني و كنترل سيلاب است .
 


زمان انتشار: 12 تير 1398   11:20:39
 [0 نظر]نام شما :
آدرس سایت یا وبلاگ:
http://
آدرس ايميل :
نظر شما :
کد امنیتی: